English as a Foreign Language Forums
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

English as a Foreign Language Forums

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu İngilizce Öğretmenliği Buluşma Noktası

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı

YazarMesaj
Mustafa
Admin
Mustafa

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı Empty
MesajKonu: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı   Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 5:54 pm

ODTÜ, Türkiye'deki seçkin konumu ve uluslararası düzeyde kazandığı saygınlığın sonucu olarak, T.C. ve K.K.T.C. devletleri tarafından Kuzey Kıbrıs'ta bir kampus kurmak üzere davet edilmiştir. 2000 yılında TC hükümeti, KKTC hükümeti ve ODTÜ Rektörlüğü arasında imzalanan Protokol ile başlatılan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu projesi, T.C. devleti tarafından finanse edilen büyük ölçekli ve olağan dışı bir yükseköğretim projesidir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 11Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 17

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, 2003-2004 akademik yılında bir, 2004-2005 akademik yılında ise altı lisans programına öğrenci kabul etmiştir. Eğitim-Öğretime ODTÜ Ankara Kampusu'nda başlayan bu programlar, sekiz lisans programına yeni öğrencilerin alındığı 2005-2006 Akademik Yılı'nın başında ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'na taşınmıştır. 2006-2007 öğretim yılında 10 lisans programı ile toplam 670 öğrenciye eğitim veren ODTÜ KKK, 2007-2008 akademik yılında açılan Psikoloji ve Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümleri ile toplam 12 programda toplam 1000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 84Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 88

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, Başkent Lefkoşa'nın 50 km batısında, 12,000 nüfuslu Güzelyurt kentinin 6 km kuzeyinde yer alan Kalkanlı bölgesinde, 3000 dönümlük bir arazi üzerinde kurulmuştur. Yüksek teknolojiye dayalı altyapısı, en modern eğitim binaları ve laboratuarları, zengin yaşam-spor ve kültür tesisleri, yeşil alanları ve örnek mimarisi ile Kampus, nitelikli bir eğitim-öğrenim ortamı için her türlü olanağı sağlamaktadır. Kampus, engelli öğrencilere potansiyellerinin tümünü kullanabilecekleri bütün imkanları sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 93Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 94

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, 50 yıllık birikimini ve tüm olanaklarını ODTÜ Kıbrıs'ın başarısı için seferber etmiştir. ODTÜ Kıbrıs'ta uygulanan tüm eğitim programları, ODTÜ Senatosu tarafından onaylanmaktadır. ODTÜ Kıbrıs'ta ders veren öğretim üyeleri, ODTÜ Senatosu ve ODTÜ Yönetim Kurulu'nun Ankara yerleşkesi için kabul ettiği standartlarla işe alınan öğretim üyeleridir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, ODTÜ Kıbrıs'ta verilen eğitimin kalitesini garanti etmekte ve mezunlarına uluslararası düzeyde kabul gören ODTÜ diploması vermektedir. İngilizce eğitim verilen ODTÜ Kıbrıs'ta her yıl açılacak yeni programlarla 2012 yılı itibariyle 3500 öğrencinin eğitim görmesi hedeflenmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 51Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı 52

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Resmi Web Sitesi : www.kkk.odtu.edu.tr

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Tanıtımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-